İlk kez duyuruldu! İtalya’da koronavirüs salgını başlatan ölümcül hata!

Corona virüs ile ilgili son dakika haberleri gelmeye devam ederken en çok vaka ve ölüm sayısının bulunduğu ülkelerden bir tanesi de İtalya oluyor. İtalya'nın Bergamo Belediye Başkanı Giorgio Gori, corona virüs ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Salgın ile mücadele kapsamında yaptıkları iki büyük ölümcül hatayı açıklarken öte yandan şehirdeki koronavirüs nedenli gerçek ölü sayısının daha yüksek olduğu açıklandı. Ülkenin duruma hazırlıksız yakalanması nedeniyle birçok kriz yaşadığını sözlerine ekleyen Bergamo Belediye Başkanı'ndan corona virüs salgınına ve ülke gündemine ilişkin son dakika açıklamaları geldi!

GÜNCEL 25.03.2020, 18:38
İlk kez duyuruldu! İtalya’da koronavirüs salgını başlatan ölümcül hata!

İtalya corona virüsle en çok mücadele eden ülkeler arasında yerini alıyor. En çok Bergamo şehrinde görülen vaka ve ölüm sayısı sebebiyle Bergamo Belediye Başkanı Giorgi Gori, son dakika açıklamalarında bulundu. Öte yandan ülkenin corona virüse karşı hazırlıksız yakalandığını söyleyen isim salgının yayılmasında kıvılcım görevi gördüğünü söyledi. Ülke olarak bu krizin çok ağır yaşandığını söylerken öte yandan koronavirüs nedeniyle gerçek ölü sayısının söylenenden daha çok olduğunu sözlerine ekledi.

İTALYA BERGAMO BELEDİYE BAŞKANI SON DAKİKA AÇIKLAMALARINDA BULUNDU!

Batı'da koronavirüs salgının görüldüğü ilk ülke olması nedeniyle bu duruma hazırlıksız yakalanan İtalya'nın çok sayıda ölü sayısı varken öte yandan vaka sayısı da her geçen gün artıyor. Bu duruma istinaden Belediye Başkanı son dakika açıklamalarında bulundu.

İşte o açıklamalar!

Bergamo Belediye Başkanı Giorgio Gori, bugün düzenlediği sanal basın toplantısında şehirde koronavirüs nedenli gerçek ölü sayısının çok daha yüksek olduğunu açıkladı. Gori, ilçe belediye başkanları ile telefonda görüşerek ölü sayılarını karşılaştırdıklarını ve sonuç olarak, her 1 resmi koronavirüs ölümü başına 4 kişinin daha tanı koyulmamış olsa da koronavirüsten öldüğünü tahmin ettiklerini söyledi.

İKİ BÜYÜK HATA

İtalya'nın Batı'da koronavirüs salgınının görüldüğü ilk ülke olması nedeniyle hazırlıksız yakalandığını söyleyen Gori, Lombardia bölgesinin de bir dizi nedenle bu krizi çok ağır yaşadığını belirtti. Bu sebepler arasında da 10 milyon kişinin yaşadığı bu bölgede kentleşme, sanayi, trafik ve hareketlilik seviyesinin yüksek olmasını, yaşlı nüfusun da fazla olmasını saydı.

Gori ayrıca, Bergamo'daki Alzano Lombardo Hastanesi'nde ilk vakanın zatürre sanılarak koronavirüs testine tabi tutulmamasının salgının yayılmasında "kıvılcım" görevi gördüğünü söyledi.

19 Şubat'ta Milano San Siro Stadyumu'nda oynanan Atalanta-Valencia maçına 40 binden fazla Bergamolu taraftarın gittiğini de hatırlatan Gori, "En az bir o kadar insan da evlerinde, barlarda gruplar halinde maçı izledi. O akşam muhtemelen salgının yayılmasında hızlandırıcı etki yaptı" dedi.

Gori, Bergamo'da ilk koronavirüs vakasının 23 Şubat'ta tespit edildiğini, maçın oynandığı 19 Şubat'ta henüz virüsün varlığından haberdar olmadıklarını da vurguladı.

Yorumlar (1)
fakir 1 hafta önce
ispanya ve italya lübnan gibi olabilir.yani iflas etmese de hali nice
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Öğretmenlerin derse önlükle girmesi hakkında ne düşünüyorsunuz ?
Namaz Vakti 03 Nisan 2020
İmsak 05:09
Güneş 06:37
Öğle 13:12
İkindi 16:47
Akşam 19:38
Yatsı 21:00