Bakan Selçuk'tan Ücretli öğretmenlerle ilgili açıklama...

Son dakika haberi... Koronavirüs Bilim Kurulu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un katılımıyla toplandı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk toplantı sonrası açıklamalarda bulundu. Bakan Selçuk, evden eğitimin uzatıldığını belirterek, "Bilim Kurulu'nun önerisiyle önümüzdeki süreci bir süre daha uzatıyoruz. 30 Nisan tarihi ortak kararla ortaya konuldu" dedi. .

GÜNCEL 25.03.2020, 20:55 25.03.2020, 20:59
Bakan Selçuk'tan Ücretli öğretmenlerle ilgili açıklama...

Bakan Ziya Selçuk'un açıklamalarından satır başları;

Biz 1 saat önce toplantıya başladık. MEB olarak tartışma fırsatı bulduk. MEB olarak ne tür ihtiyaç içinde olduğumuzu paylaşma fırsatı oldu. Biz MEB olarak pedagojik olarak bakıyoruz. Bizim için öncelik çocuklarımız. Eğitimsel olarak ortaya çıkan ihtiyaçları tespit etmeye çalışıyoruz. MEB uzaktan eğitime başladı ve bu hafta bizim test haftamızdı. Önümüzdeki haftalarda da dolu dolu eğitimlerimizi yapmaya devam edeceğiz.OKULLARDA VİRÜS ARASI 30 NİSAN'A KADAR UZATILDI


Eğitimde elbette kayıplar olacaktır. Elbette eksikler olacaktır. Çocuklarımızın her türlü ihtiyacı için tüm senaryolara hazırız. Bu yolculuğu koşuyu yürüteceğiz inşallah. Bilim Kurulu'nun önerisiyle önümüzdeki süreci bir süre daha uzatıyoruz. 30 Nisan tarihi ortak kararla ortaya konuldu. Bizim hazırlığımız olduğu için çalışmalarımızı daha geliştirerek ihtiyaçları karşılayacağız. Zaman zaman kamuoyunu da bilgilendireceğiz. Öncelikle çocuklarımızın sağlığı bakımından anne babalarımızın dikkatli olduğunun farkındayım.

SORU-CEVAP


Ücretli öğretmenlerle ilgili bir çalışma var mı?


SELÇUK: Derse giren hocalarımızın ücretini alması konusunda çok açık. Bütün eğitim çalışmalarında her senaryoya açığız. Bu zaman diliminde de ücretli öğretmenlerimizin derslerine girmesi sürecek.

.Giriş sınavları ertelenecek mi? Öğretmen ya da öğrenciler arasında vaka var mı?


SELÇUK: Prensip olarak biz sınavın zamanında yapılması konusunda özen gösteririz. LGS'nin yapılmasına göre 3 senaryomuz var. Buradaki kararlara bağlı olarak sınavların ertelenip ertelenmeyeceği belli olacak. Bizim senaryolarımız hazır. Önemli olan bizim çocuklarımızın sınavla ilgili streslerini düşürecek en asgari önlemleri almaktır. Uzaktan eğitimle sınava girecek öğrencilerimiz için özel çalışmamız devam edecek..

SELÇUK: Biz eğitimi telafi ederiz. Ama bir hastalığı telafi edemeyiz. Önemli olan çocuklarımızın sağlığı. Meslek liselerimizi harekete geçirdik. Maske, eldiven gibi birçok üretim yapılıyor. Çocuklara verdiğimiz mesajlara dikkat edersek bu süreci atlatırız. Bu sorumluluk bizim omuzlarımızda ama annelerin ve toplumun da desteğine ihtiyacımız var.

Yorumlar (3)
Bu sorulara hiç kimse hazır değil! 6 gün önce
30 Nisan ' da eğitim öğretimin başlayacağının garantisi yok! Ki öyle bile olsa LGS TYT AYT asla zamanında yapılamaz! Hafta sonu telafi derslerinden bahsediliyor oysa okulların çoğunda hafta sonu destekleme kursu egzersiz ve yabancı öğrenciler için telafi çalışmaları zaten var bunlarla beraber ekstra telafi zaten yapılamaz! Artı haziran sonuna eklenecek 45 günlük telafi ağustos başına kadar devam eder!
hafız ellidört 6 gün önce
BAKAN YİNE KENDİNE ÇALIŞTI.KENDİ ÖZEL OKUL İŞLETMECİSİ YA MİLLET ÖDESŞN ALAMADIĞI EĞİTİM ÜCRETİNİ PAŞA PAŞA DEDİ.YOK TELAFİSİ OLCAKMIŞ DA BELKİ BENGÖNDRRMİYECEM TELAFİYE. BAKAN OLARAK BU İŞR EL ATMALI YOK BEN BİLMEM OLAYI OLMAMALI.
Müdür 6 gün önce
Bir ücretli öğretmen haftada 30 saatten fazla ekders ücreti alamaz. Hangi telafiyle hangi yönetmeliği delerek bu ödemeyi yapacaksınız. Varsa bi yolu bu arkadaşlara en dar zamanda yanı bugünlerde destek çıkalım. 3 kuruşa çalışanlar bunun karşılığını kat kat verirler
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Öğretmenlerin derse önlükle girmesi hakkında ne düşünüyorsunuz ?
Namaz Vakti 01 Nisan 2020
İmsak 05:13
Güneş 06:40
Öğle 13:13
İkindi 16:47
Akşam 19:36
Yatsı 20:57